SEO hizmeti vermeye başladığımız ilk dönemlerde 2007-2009 seneleri bizim için şirketlere böyle bir hizmeti anlatmak çok zordu, o zamanlar SEO ağırlıklı olarak nakliyat ve temizlik sektöründe bilinmekteydi. Diğer sektörlere SEO'nun faydasını anlatmak da çok zorlanırdık bu nedenle bizde ilk olarak nakliyat, temizlik, cam balkon ve mantolama sektörleri ile işimize başlamıştık. Zaten nakliyat sektörüne çalışmamış bir SEO uzmanı düşünemiyorum :) O zorluğu tatmak sonra bende SEO uzmanıyım demek daha doğru olur.

Artık günümüz'de SEO şirketler tarafından %70 oranında bilinmekle birlikte her şirket yoğun bir arayış içine girmiştir. SEO özellikle 2016 yılı içerisinde çok daha yoğun talep görecek diye düşünmekteyiz. SEO alanında hizmet veren şirketlerin sayısıda oldukça az, daha doğrusu biz bile 3, 5 firmadan fazla işini profesyonel olarak yapan SEO Şirketi varmıdır? inanın bilmiyoruz.

Türkiye'nin oturmuş SEO Şirketleri 2016 senesinde gelecek taleplere cevap verebilmek için büyümüye gideceklerdir. Tabi bunun yanı sıra yeni şirketler de kurulacaktır.

 

şirketler için seo

 

Gelelim Şirketler İçin SEO'nun Önemine

Sektördeki 8 yıllık geçmişimizde canlı olarak yaşadığımız, birden çok mahale esnaflığı yapan ve hızla büyüme kaydederek, 2-3 kişi çalışırken 20-30 personele sahip kurumsal şirket konumuna gelen firmalara şahit olduk, birlikte çalıştığımız bunları birlikte yaşadığımız birden fazla firmalar oldu.

SEO'da en önemli araç tabiki Arama motorlarının devi Google'dir. Google arama motorunda işinizle ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkıyorsanız, web siteniz kullanıcı dostu ve işinizi iyi anlatıyorsa, insanlar sitenizde aradıklarına kolayca ulaşabiliyorsa, artık herşey tamamdır. Hergün talepler çoğalacak işinizi kaliteli yapıp müşteri memnuniyetine odaklı çalışırsanız tavsiyelerde başlayacaktır.

Artık Arkanıza Yaslanıp Büyümenin Tadını Çıkarabilirsiniz.