Profil backlink deninen spam üyelikler forum sahiplerini bıktırdı

Profil backlink nedir; Profil backlink kişilerin paylaşım için açmış olduğu otomatik üye onaylı forumlarda SEO uzmanları tarafından geliştirilmiş bot sistemi ile otomatik olarak sitenizi forumlara üye yaparak profil backlink almaktır.  

 

profil backlink nedir

 

Bugün, bu tür konulara birçok çözüm üretilmiş olmasına rağmen, halen web siteleri üzerinde yayılan spam engellenemiyor. Özellikle yüksek trafik alan, arama motorlarınca sevilen bir forum siteniz varsa ve bu siteniz yapısında, otomatik üyelik özellikleri var ise başınız mutlaka spam ile beladadır.
 
Aslında bu konu için google "nofollow" kavramı ile önlemini aldı forumlar'da açılan üyelik ile alınan backlinklerin önüne otomatik olarak eklenen nofollow  google botların linkleri görmemesini sağlamaktadır. Size anlatıldığı gibi 5000 profil backlink bu para şu para deselerde bu backlinkler backlink sorgulama da göremessiniz. Bu nedenle site sahiplerini önemle uyarırız profil link kavramından uzak durmalsınız..  Unutmayın ki on binlerce çöplük backlinkten ise 5 adet kaliteli backlink almanız daha etkili olmaktadır.