SEO ve PİAR İlişkisi;  Bir çoğunuz tarafından bilindiğini düşündüğüm backlink çalışması artık daha da kaliteli bir durum alarak yerini PİAR çalışmasına yanı piar link'e devretti. Eski dönemlerde footer backlink çalışmlarının çok etkili olduğunu biliyoruz, ama artık eskisi gibi etki etmediğinın yanı sıra hatta sitemizin zarar görmesine bile neden olabiliyor. Daha gerçekçi olabişlmesi için bir nevi PİAR çalışması yaparak link elde etmek şuan için en doğru link çalışması diye düşünüyorum. Konuyu buradan duyurmadan önce, çalışmaları test ederek olumlu sonuçların, yükselmelerin, tesadüf olmadığını kanıtlamk açısından da birden fazla deneyerek test edilmiştir.

 

piar link çalışması

 

Peki PİAR Link Çalışması Nasıl Yapılır?

PİAR link çalışması için sektörünüzle ilgili haber niteliği taşıyan bir basin bülteni hazırlayarak, bu bületini haber sitelerinde yayınlatıp, kelimeye değilde, direk domain adresinize link almanız çok faydalı ve hiçbir zararı olmayan kalıcı bir çalışma olacaktır. Örnek; PİAR hakkında detaylı bilgi için lütfen http://www.hitsihirbazi.com/seo-da-pr-piar-devri-basliyor  sayfamızı ziyaret ediniz diyerek link almalısınız. Kelimeye link yerine bu şekilde alakalı sayfaya link almanız sitenize zarar getirmeyecektir. Tabiki %80 bu şekilde link çalışması yaparken kalan %20 oranı da kelimelerinize bölerek çeşitli kelimelerde link almanız da sıkıntı olmayacaktır.

Peki bu şekilde link aldığımda sitem istenilen kelimede nasıl yükselecek derseniz, o da tamamen Site İçi SEO işlemlerinizi yaparken vurgulamak istediğinizi kelimleri orantılı ve kalın, italik ve alt çizgilerle hedef kelimelerinizi arama motorlarına bildirmiş olursunuz. Zaten site içi SEO burada devreye girer site güçlenmiştir ama siz sitenizi hangi kelimede öne çıkaracağınızı site içi seo ile belirtemezseniz o zman sıkıntı olaaktır.