SEO ve PIAR Iliskisi;  Bir çogunuz tarafindan bilindigini düsündügüm backlink çalismasi artik daha da kaliteli bir durum alarak yerini PIAR çalismasina yani piar link'e devretti. Eski dönemlerde footer backlink çalismlarinin çok etkili oldugunu biliyoruz, ama artik eskisi gibi etki etmediginin yani sira hatta sitemizin zarar görmesine bile neden olabiliyor. Daha gerçekçi olabislmesi için bir nevi PIAR çalismasi yaparak link elde etmek suan için en dogru link çalismasi diye düsünüyorum. Konuyu buradan duyurmadan önce, çalismalari test ederek olumlu sonuçlarin, yükselmelerin, tesadüf olmadigini kanitlamk açisindan da birden fazla deneyerek test edilmistir.

 

piar link çalismasi

 

Peki PIAR Link Çalismasi Nasil Yapilir?

PIAR link çalismasi için sektörünüzle ilgili haber niteligi tasiyan bir basin bülteni hazirlayarak, bu bületini haber sitelerinde yayinlatip, kelimeye degilde, direk domain adresinize link almaniz çok faydali ve hiçbir zarari olmayan kalici bir çalisma olacaktir. Örnek; PIAR hakkinda detayli bilgi için lütfen http://www.hitsihirbazi.com/seo-da-pr-piar-devri-basliyor  sayfamizi ziyaret ediniz diyerek link almalisiniz. Kelimeye link yerine bu sekilde alakali sayfaya link almaniz sitenize zarar getirmeyecektir. Tabiki %80 bu sekilde link çalismasi yaparken kalan %20 orani da kelimelerinize bölerek çesitli kelimelerde link almaniz da sikinti olmayacaktir.

Peki bu sekilde link aldigimda sitem istenilen kelimede nasil yükselecek derseniz, o da tamamen Site Içi SEO islemlerinizi yaparken vurgulamak istediginizi kelimleri orantili ve kalin, italik ve alt çizgilerle hedef kelimelerinizi arama motorlarina bildirmis olursunuz. Zaten site içi SEO burada devreye girer site güçlenmistir ama siz sitenizi hangi kelimede öne çikaracaginizi site içi seo ile belirtemezseniz o zman sikinti olaaktir.