SEO'da en çok istenilmeyen konu aylarca uğraşıp başarı sağladığımız

SEO'da en çok istenilmeyen konu aylarca uğraşıp başarı sağladığımız sitemize rakip firmaların SEO uzmanları tarafından yapılan hacklink saldırısıdır. Haberimiz olmadan sitemize farklı adult sitelerden ve pr değeri yüksek bir çok siteden aynı anda link verilerek spama sokulması sitemize yapılan bir saldırıdır.

 

İşte tam bu noktada işimize yarayacak bir özellik Google web site yönetici araçlarında mevcuttur. Sitemiz SEO ile başarıya ulaştırıldığında her gün site yöneticisi araçları hesabımıza giriş yaparak arama trafiği sekmesinin altında çıkan sitenize bağantılar menüsünü tıklayarak backlinklerimizi kontrol edip bilgimiz olmayan bir backlink görürsek hemen bağlantı reddetme özelliğini kullanarak sitemiz sıralamadan düşmeden bu sorunu çözebilirz.

PEKİ BAĞLANTILARI NASIL REDEDERİM ?

Sitenize bağlantılar bölümünde öncelikle istenmeyen bağlantıları tespit ederek not dosyasına sıralayıp daha sonra web site yönetici hesabınız açıkken www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main bu urlden not dosyasını google'a göndererek istenmeyen backlinkleri sildirebilirsiniz.