Google da ilk yani birinci sayfa; Google ilk sirada çikmak konusu yanlis anlatimlarla doludur. Google'da ilk sayfa çok kolay bir konu olmadigi gibi garanti verilebilecek bir hizmette degildir. Tabiki Google ilk sayfa Imkansizda Degildir.

Oysa piyasa da okadar çok sizi birinci sayfa hatta birinci sirada çikartalim seklinde hepimize çesitli e-postalar gelmektedir ki sanki herkez bu isi yapiyor ve çok kolay bir konuymus gibi anlatiliyor degil mi?

 

google da ilk sayfada çikmak

 


Lütfen Googlede ilk sayfada çikmak hakkinda asagidaki açiklamami dikkate aliniz;
 
Google sunu söyler;  ‘’Google sol kisimda yani dogal arama sonuçlarinda tamamen ücretsiz olan dogal arama sonucunda hiç bir kisi, kimse, firma size Google ilk sirada (sayfada) çikmak konusunda garanti veremez.’’ Bu garantiyi Google çalisanlarinin yetkisi olsa bile veremez, özellikle rekabet çok fazla yogun kelimelerde dogal arama sonuçlarinda Google'da ilk sirada çikmak ilk sayfada görüntülenmek çok ama çok zordur.
 
Google ücretsiz kisimda yani dogal arama sonuçlarinda yer alan arama sonuçlari içerisinde üst siralarda çikmak için Web Sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu, "Google Optimizasyonu" yapilarak ve ciddi çalismalar içerisine girilerek sabirla devam ederek garanti olmazsa da basari elde edilebilir. 
 
Arama Motoru Optimizasyonu uygulanarak ve yaptiginiz iste sitenizi sizinle ayni isi yapan diger firmalardan farkli kilmayi basarabilirseniz web sitenizi daha ön sayfaya daha üst siralara tasiyabilirsiniz. Ancak su bir gerçektir ki hiç bir site ya da Firma Google için ayricalikli degildir, Gerçekten Google'un en çok hosuma giden taraflarindan biri adaletli olmasidir; Google Hiç Bir Site ve/veya Firmaya Öncelik Tanimaz. 
 
Arama Motoru Optimizasyonu bu alanda en popüler olan "Google Optimizasyonu" herkesin yapabilecegi bir islem degildir.  Google için Optimizasyon yapilmasinin çok farkli teknikleri ve sirlari vardir; Bu konuda kendini gelistirmis ve sürekli arastirma içerisinde olan web gelistirme, web iyilestirme Yani;  Arama Motoru Uzmani (Seo Uzmanlari)  ile çalismak en dogrusudur diyerek yinede çalisacaginiz SEO uzmani hakkinda epey bi arastirma yapmanizi öneririm.
 
Google'un gerçekten ticari pazarlama etkisi tartisilamaz; Tüm dünyada ve Özellikle Türkiye'de Firmalar hedef arama kelimelerinde müsteri kitlesine ilk önce ulasmak amaci ile Google arama motorunda ilk sayfada bulunmak ve hatta ilk sirada görüntülenmek istemektedirler. Arama motorlari arasinda (Google en popüler olanidir bu nedenle özellikle de Google 1. sayfada bulunmak için SEO uzmanlari çalisirlar) , ancak basari elde etmek pekde kolay degildir. Basarili bir seo 6 aylik veya 9 aylik bir çalisma ile ilk sayfaya çikmak ve çiktiktan sonra da o yeri korumaktir.
 
Açikcasi Google da ilk sayfaya ilk siraya çikmak çok zor olsa da imkansiz degildir. Titiz bir SEO çalismasi ile basari saglanabilir.
"Basari Kesinlikle Tesadüf Degildir"