Alışveriş denilince aklınıza neler gelir? Kimimizin aklına mağaza mağaza gezip, yorgun argın eve dönmek gelirken, kimimizin aklına ürün seçeneklerinin çok ve çeşitli olduğu o meşhur alışveriş siteleri gelir. Kimimizin kıyafet tutkusu, kimimizin de teknoloji tutkusu ağır basar. Alışveriş yapmaya niyetli olmasak da saatlerce ürünlere bakar özelliklerini inceler, ürüne yapılan yorumları okur ve aklımızın bir köşesinde yer veririz o ürüne. Eee beğendik bir kere, akıldan çıkarmak mümkün mü? O ürüne sahip olmadan içimiz rahatlar mı? Hele bir de ücretsiz kargo seçeneği varsa değmeyin keyfimize. İnternet hayatımızda bu denli yer almaya başlamadan önce bu kadar alışveriş tutkunu değildik elbette fakat şimdilerde ülke sınırlarını aşıp uzak doğuda alışveriş yapanlara da tanık olmaya başladık. İnternetin sunduğu imkanlar, hayatımızın her alanını değiştirmeye yüz tuttu. Son yıllarda ülkemizde de internet üzerinden alışveriş yapanların yüzdesi ciddi oranda artış gösterdi. Bu artışa sebep olan en güçlü faktör; özellikle büyük şehirlerde yaşayan inanların alışveriş için daha az zaman harcamak istemeleri ve aynı imkanlara internet üzerinden de ulaşabilmeleri oldu. Bu imkanları bizlere sunabilen en güzel örneklerden biri de gittigidiyor.com oldu. Satıcıların ve dükkanların çok çeşitli olması zamanla bir ihtiyacı doğurdu ki, bunun adı da gittigidiyorseo oldu.

 

gittigidiyor seo
Seo kelimesine fark yaratmak ve diğerlerinin arasından sıyrılmak anlamlarını yüklemiştik. Şimdi bu anlamı gittigidiyor alışveriş sitesine de yükleyeceğiz ve gittigidiyorseo için kalemlerimizin ucunu sivrilteceğiz. Gittigidiyorseo da sadece seo’da farksız. Nasıl mı? Gittigidiyor sitesinde yüzlerce ürün ve yüzlerce dükkan var. Başta da söylediğimiz gibi asıl ihtiyaç buradan doğuyor. Yani dükkanlar, diğer dükkanlara oranla daha ön planda ve daha üst sırada yer almak istiyorlar. Tabi aynı istek ürünler için de geçerli. Hal böyle olunca seo şart oluyor. Dolayısı ile de gittigidiyorseo kavramı şekilleniyor.

Kural belli yöntemi ise oldukça çeşitli… Google ile iyi geçinmek, isteklerini yerine getirmek şart. Google ile iyi geçinmenin eş anlamlısı da tahmin edersiniz ki seo’dan başka bir kelime değildir. Seo demek güç demek, seo demek sevilmek demek. Peki,gittigidiyorseo demek ne demek? Gittigidiyorseo demek de kesinlikle daha çok kazanç daha büyük hedefler ve olumlu yorumlar demek.