Blog backlink deninen spam yorumlar blog sahiplerini bıktırıyor

Blog backlink nedir; Blog backlink kişilerin paylaşım için açmış olduğu bloglara seo uzmanları tarafından yazılan anlamsız yorumlar aracılığı ile hedef siteye link sağlamaktır. Düşünün bir blog kuruyorsunuz bir şeyler paylaşmak adına emek veriyorsunuz; ama ne yazık ki düzgün bir paylaşım bulmanız çok zor artık tüm blog siteleri spam yorumlarla dolmuş bulunmaktadır.  

 

blog backlink nedir

 

Bugün, birçok çözüm üretilmiş olmasına rağmen, halen web siteleri üzerinde yayılan spam engellenemiyor. Özellikle yüksek trafik alan, arama motorlarınca sevilen bir siteniz varsa ve bu siteniz yapısında, kullanıcı etkileşimi yaratmak adına, okurlarına yorumlar ve yazılar eklemek gibi özellikler barındırıyorsa başınız mutlaka spam ile beladadır.
 
Aslında bu konu için google "nofollow" kavramı ile önlemini aldı bloglar'da eklenen linklerin önüne otomatik olarak eklenen nofollow  Google botların linkleri görmemesini sağlamaktadır. Aslında bu önlem bilgili kişileri spam yorumlardan uzaklaştırdı, ama ne yazıkki bilinçsiz kişiler ise halen spam yapmaya devam etmekte, hatta paketler halinde 5000 blog link şu para bu para, diye satarak para bile kazanmaktalar. Bu nedenle site sahiplerini önemle uyarırız blog link kavramından uzak durmalsınız..  Unutmayın ki on binlerce çöplük backlinkten ise 5 adet kaliteli backlink almanız daha etkili olmaktadır.

Backlink hakkında daha fazla bilgi için Backlink Nedir isimli sayfamıza göz atabilirsiniz.